Stránky

sobota 24. března 2012

Velikonoční variace...

Velikonoce jsou nejvýznamnější z křesťanských svátků a to především proto, že připomínají zmrtvýchvstání Ježíše Krista, k němuž podle víry křesťana došlo třetího dne po ukřižování. Dnes už víme i přibližný rok, kdy k této události došlo-  30 či 33.
Slovanský název svátku, Velikonoce, se vztahuje na "velkou noc", v níž byl Kristus vzkříšen
Velikonoce se slaví každým rokem trochu jindy, jelikož svátek připadá na neděli po prvním jarním úplňku.

Letošní  Velikonoce 2012 - sobota 7. 4. – pondělí 9. 4. 2012


Za Velikonoční symbol je považován beránek, který v židovské tradici představoval Boží stádo, které vede Hospodin. V dnešní době můžeme vidět především pečené sladké beránky, které se jedí na Velikonoce. Dalším symbolem je kříž, jelikož Kristus byl odsouzen k smrti ukřižováním. Zapomenout bychom neměli ani na nejčastěji se objevovaný motiv Velikonoc- vajíčko. Jedná se symbol nového života, plodnosti a vzkříšení. Lidé je podle tradice malují.
Pomlázka sice není úplně náboženskou tradicí, přesto se v Čechách usadila a stala se neodlučitelnou součástí velikonočních oslav.

Toliko chytré knihy a teď moje malá oslava Velikonoc- ušila jsem pro potěchu oka dva lemované polštáře o velikosti 45x45 cm s volnou tématikou Velikonoc a jara obecně... najdete je na JOAN BAGS - ale pozor v sekci ORIGINAL HOME DECOR2 komentáře:

Ivana řekl(a)...

Nádherné jarní polštářky :-)

AnďaH řekl(a)...

Moc hezké! hrozně se mi límí ty barvičky.

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...