Stránky

pátek 28. října 2011

Cath KIDSTON

Cath Kidston Ltd. je jednou z nejvlivnějších značek designové módy, která pochází z Velké Británe a v posledních letech jde její křivka úspěšnosti strmně nahoru. Stala se značkou, kultem, ale také jakýmsi životním stylem. Je to značka, která nadchne všechny romantiky a romantičky, kteří chtejí mít útulný domov (jak v Britském, tak Provance stylu), ale také ty, kteří se nebojí originální módy, kytkovatých a puntíkatých motivů na kabelkách, deštnících, peněženkách či holínkách. Není divu, že Cath Kidston si kupuje do své výbavy i její Veličenstvo Královna Alžběta, která Cath Kidston honorovala ve svém tradičním Novoročním listu zásluh.
Značka Cath Kidston se proslavila zejména díky módním kabelkám a taškám s vlastním designem, látkám, oblečení a drobnostmi pro domácnost. Letošní edice kabelek (2011) je tak populární, že pokud se např. v Oxfordu nebo v Londýně projdete, uvidíte, že polovina zdejších žen nese na svém rameni kabelku Cath Kidston.
Cath Kidston Ltd. byla založena roku 1993, kdy designérka Cath Kidston otevřela malý obchůdek v Londýnském Holland Parku. Neprodávala hned kabelky, tašky a porcelán jako dnes, ale začala s prodejem (nebo spíše výprodejem) starých látek, tapet a zářivě pomalovaného starožitného nábytku, který povětšinou zdědila po svých prarodičích. Tento "vintage" styl se stal brzy úspěšným kultem.
Posléze začala Cath navrhovat své vlastní látky a další zboží. Mezi prvními Cath navrženými látkami byla látka na žehlící prkno v krásném květinovém motivu, zde se Cath začala profilovat tam, kde je nyní. Sortiment nabízeného zboží se rychle rozšířil, Cath začala navrhovat a prodávat doplňky pro domácnost - hrníčky, talíře, příbory, záštěry, ručníky, přehozy přes postel, povlečení, různé krabice a krabičky, ale i domácí šaty pro šikovné hospodyně a v roce 2008 vytvořila i kolekci pro děti tzv. Cath Kidston Kids. Většina kolekcí je vyráběna firmami, které jsou licencovány Cath Kidston, mezi tyto firmy patří např. Churchill of China a Fulton Umbrellas (deštníky Fulton). Cathiin cíl od jakživa byl: vytvořit cenově dostupné a kvalitní výrobky, které jsou veselé, hravé, praktické a originální.
Během let Cath spolupracovala s firmami Millets, Nokia a rádii pro sběratele značky Roberts. V roce 2008 spolupracovala se značkou Tesco, kdy spolu vytvořili ekologické nákupní tašky, které byly vyrobeny z recyklovaných plastových lahví a výtěžek z jejich prodeje byl věnován Marie Curie Cancer Care (charitativní společnost, která pečuje o nemocné rakovinou, jako byla i Marie Curie Sklodowska, která této zákeřné nemoci podlehla, pracovala totiž celý život s radioaktivními látkami, ve kterých posléze našla látky Polonium a Radium). Výtěžek z prodeje těchto tašek činnil skoro 500.000 liber. Na tašky bylo spotřebováno celkem šest milionů plastových lahví a tak také bylo ulehčeno přírodě. Můžeme tedy říci, že Cath Kidston Ltd. je značka, která dbá o životní prostředí. Cath také publikovala několik úspěšných a hojně prodávaných knížek, nejposlednější se jmenuje Stitch! (Stehuj!), které předcházela knížka Sew! (Šij!) a té předcházela v roce 2008 knížka Make! (Udělej!).
V dnešní době má Cath Kidston celkem čtyřicet-jedna obchodů ve Velké Británii, dva v Irsku, dvanáct v Japonsku a tři v Koree. V roce 2009 otevřela společnost svůj první "letištní" obchod na Londýnském Heathrow Terminal 4. 

Žádné komentáře:

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...