Stránky

neděle 17. dubna 2011

...a je to SLÉZOVÁ...

Co na nás vymyslel pro letošní rok král všech barev, Pantone Color Institute.Odvážná, sebejistá, živelná, tak vidí červenorůžovou (slézovou) barvu, která připomíná bonbóny Jahůdky z našeho dětství, v institutu Pantone. Je to dynamická barva, která povzbudí naše sebevědomí a pomůže nám poprat se s každodenními starostmi s plnou vervou.


"V obdobích stresu potřebujeme něco, co nám pozvedne náladu. Honeysuckle (slézová), jak jsme tuto barvu pojmenovali, nás stimuluje a zvyšuje produkci adrenalinu," říká Leatrice Eiseman, výkonná ředitelka Pantone Color Institute. Slézová barva má podle ní stejné pozitivní vlastnosti jako červená, její mateřská barva a nejživější barva celého spektra.


Přestože to v naší zemi ještě není běžné, růžovočervená barva prospívá nejen ženám, ale i mužům. Jako výrazný prvek se hodí na dámské oděvy, doplňky i kosmetiku, pro muže třeba na kravaty, košile a sportovní oblečení. Na polštářích, přehozech a při stolování oživí naše domovy a efektní i efektivní bude natřít si ji na zeď třeba v kuchyni či obývacím pokoji.

Pozor nenechte se zmást - honeysuckle je zimolez, ale zimolezovou barvu jsem fakt u nás nenašla...

Žádné komentáře:

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...